اخبار  ›  اخبار استودیو بورس  ›  ایجاد بازارهای جدید در آفریقا و آسیای میانه  

دبیر انجمن کارفرمایان سیمان مطرح کرد:
۱۳۹۴/۰۴/۳۰ ۱۸:۴۷

ایجاد بازارهای جدید در آفریقا و آسیای میانه


ایجاد بازارهای جدید در آفریقا و آسیای میانه

آقای شیخان از فعالین صنعت سیمان در برنامه بورس گفتند:

در 2 سال گذشته بخش زیادی از صادرات در بخش سیمان می باشد و از آنجائیکه ما اولین صادرکننده دنیا هم از نظر سیمان و هم کلینیکرهستیم، در سال گذشته نزدیک به 18 الی 19 میلیون صادرات در این خصوص داشتیم که در سه ماه اول سال شاهد کاهش صادرات بودیم. تلاش انجمن مبنی بر این است که بازارهای جدیدی در آفریقا و کشورهای آسیای میانه ایجاد کرده  و صادرات را افزایش دهد. همچنین بحث رویه های بتنی را انجمن مطرح کرده و خوشبختانه مورد توافق قرار گرفته و در سال 94 و 95 شاهد این تحول در جاده سازی هستیم.
آقای شیخان در رابطه با نهایی شدن قیمت گذاری سیمان در بعد ماه مبارک رمضان اظهار داشتند که: قیمت گذاری در صنعت سیمان تا سال 93 به پیشنهاد انجمن و تصویب وزارت صنعت و معدن و تجارت بر عهده دولت بوده است. که البته ما معترض به این امر هستیم با توجه به شرایطی که مازاد تولید بر عرضه است نیازی به قیمت گذاری دولتی نیست که بتوان در بحث عرضه و تقاضا کشف قیمت شود و در دسترس عموم قرار گیرد.
زمانی که تولید کمتر از نیاز جامعه بود و چه الان که مازاد آن تولید می شود قیمت گذاری به شکل سنتی انجام می شد ولی در حال حاضر با توجه به پارامترهایی که انجمن دارد یک سقف قیمت را مشخص می کند. و با توجه به اینکه صنعت سیمان یک صنعت استراتژیک در توسعه کشور می باشد افزایش نرخی که برای بعد از ماه مبارک رمضان در نظر گرفته با توجه به افزایش نرخ عوامل تمام شده است که تا 21 درصد افزایش نرخ داشته باشیم که بتوانیم به تولید ادامه دهیم. 


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

عبدالله عبدی, عبدی, عبداله عبدی، برنامه بورس، اخبار بورس، شبکه بورس، بورس شبکه یک، بورس شبکه اول، گروه دانش و اقتصاد شبکه یک، شاخص بورس، کارگزاری بورس، کارگزاری، تامین سرمایه، مناظره، شبکه یک، تالار بورس، مصاحبه، گزارش، استودیو، دکتر عبدی, مجله خبری تحلیلی، بازار سرمایه، سمینار بورس, بورسی, برنامه اقتصادی, اقتصاد, بورس ایران, برنامه تلویزیونی بورس, بورس, اخبار بورس, شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس